Petrův dopis z Ruzyně (28. červen večer)

VAPDrazí přátelé,

děkuji vám za vaše dopisy (a veškerou další pomoc) se slovy solidarity a podpory.

Dnes je tomu přesně dva měsíce, co nás represivní složky státní moci uvěznily a rozpoutaly dlouho připravovanou kampaň proti anarchistickému hnutí v regionech Čech a Moravy. Jsem velice rád, že podle všeho se jim nepodařilo nijak zásadně ovlivnit či dokonce ochromit aktivity hnutí jako takového. Rozkrytí metod práce většiny „bezpečnostních“ složek, technologických možností a sítí agentů, přináší nejen hnutí samotnému, ale i širší veřejnosti poměrně dobrou představu co jsou zač a co od nich lze očekávat. Nepokryté zneužívání jejich „pravomocí“ snad otevře oči i těm, kteří si ještě zachovávali nějaké iluze o jejich fungování.

Stále doufám, že konečným výsledkem bude posílené a v mezích možností sjednocené anarchistické hnutí. A to záleží na nás všech.

S bratrským pozdravem
Petr S. – 28.6. po osmé večer

P.S. Ten pocit, když se držíte rukama studené mříže a slyšíte hlasy svých bratrů a sester přes vězeňskou zeď. Nedá se to přesně slovy popsat. Je to síla, kterou nemůžou zastavit žádné represe. Rodí se totiž v našich srdcích, v naší touze po svobodě. „…kdo pozná sílu ukrytou v našich srdcích, musí se radovat, nebo se začít bát.

Děkuji, slyšel jsem vaše pozdravy a skandování