Polski

Operacja Fenix

Praga, Czechy:
Represje policyjne, anarchiści są oskarżeni o organizowanie ataków terrorystyczych.

„Żadna represja nie może zatrzymać pragnienia wolności!”

Wraz z „Operacją Fenix” nadeszła największa fala represji policyjnych wobec anarchistów i radykalnej lewicy w najnowszej historii Czech.

Wyrywanie ludzi ze snu, oskarżenia odnośnie przygotowywania ataków terrorystycznych i zamknięcie serwera, który obsługiwał kilka stron aktywistycznych – wszystko to stało się częścią „Operacji Fenix”, która zaczęła się we wtorek, 28 kwietnia. Anty-ekstremistyczna policja aktywnie stara się zastraszyć anarchistyczną i antyautorytarną scenę lewicową i zbiera informacje podczas swoich polowań.

To jest nasz rozpaczliwy apel o międzynarodową solidarność. Policja nałożyła informacyjne embargo na operację, choć pewne kwestie wyciekły do mediów.

Dziś, w czwartek, 7 maja, niektóre osoby są wciąż w areszcie. Trzem innym osobom postawiono zarzuty planowania akcji terrorystycznej i innych, poważnych przestępstw.

Policyjne taktyki nie odniosą sukcesu. Nie pozwolimy się zastraszyć, będziemy kontynuować nasze polityczne praktyki.

Jeśli chcesz nam pomóc z przyjemnością skorzystamy z Twojego politycznego czy finansowego wsparcia.

Jak pomóc?

W sytuacji, gdy cała anarchistyczna/radykalna scena lewicowa doświadcza systematycznych represji na różnych płaszczyznach każda pomoc łagodząca ciosy jest mile widziana. Nie chcemy organizować scentralizowanej kampanii solidarnościowe, wiemy z doświadczenia innych krajów, że działania odnoszące sukcesy były zdecentralizowane, kreatywne i różnorodne. Mamy nadzieję zbudować kampanię przekraczającą wszystkie granicę i rozwijaną z różnych stron.

Dajemy Wam pewne sugestie, ale oczywiście możliwości jest mnóstwo i zachęcamy Was do kreatywności.

Rozprzestrzenianie informacji i media:
Rozprzestrzeniajcie informacje o operacji Fenix, udostępniajcie nowe artykuły na swoich profilach społecznościowych i poinformujcie o sytuacji na swoim blogu. Zachęcamy Was do używania hashtaga #antifenix by odwoływać się do kampanii.

Polityczna solidarność:
Mamy nadzieję wykorzystać różne sposoby politycznego nacisku na czeski rząd by powstrzymać prześladowania anarchistycznej/radykalnej sceny lewicowej i doprowadzić do uwolnienia wszystkich więźniów politycznych. Planujemy zorganizować dema solidarnościowe z aresztowanymi podczas operacji Fenix. Wkrótce więcej informacji.

Finansowa solidarność:
Prawnicy i pomoc prawna są dużym wydatkiem, więc będziemy wdzięczni za jakikolwiek wydarzenie benefitowe, które możecie zorganizować, albo jakiekolwiek wsparcie finansowe.

8760190237/0100
IBAN CZ98 0100 0000 0087 6019 0237
SWIFT CODE: KOMBCZPPXXX (KOMBCZPP)