Jak policie vyrobila nebezpečnou látku

Publikujeme další text od Lukáše Borla stíhaného v kauze Fénix II.

Na webu borodin.noblogs.org se před nějakou dobou oběvil článek  věnovaný ohromujícímu zjištění policie, že jsem přechovával mléko. Původně si policie myslela, že zabavené lahvičky s bílou tekutinou jsou akcelerantem hoření použitým při zapálení policejních aut. Mýlila se a po několika letech se rozhodla mi je vrátit.

Jaké překvapení mě však čekalo po otevření. Z původně čerstvé smetany do kávy se policejním přičiněním stala odporně smrdutá věc. Připomělo mi to pach ohradníků. Pátral jsem na internetu a zjistil, že takto se používá kyselina máselná vznikající žluknutím mléčných produktů. „Kyselinu máselnou lze běžně zakoupit. Využívá se například jako složka nátěrů pachových ohradníků, které slouží k odpuzování zvěře v zemědělství a v dopravě.“ uvádějí odborníci. Také jsem zjistil, že smradlavé tekutiny tohoto typu někteří lidé používají ke způsobení značných škod podnikatelům. Stalo se to třeba v Ostravě nebo v Praze.

Lámu si hlavu, co mi tímto kouskem chtěla policie sdělit. Jak si mám vysvětlit, že zabaví při domovní prohlídce neškodnou smetanu a pak místo ní vrátí nebezpečnou kyselinu používanou k trestné činnosti? Ani nechci domýšlet, co by mohli vrátit pokud by zabavili kupříkladu ocelovou odpadní trubku a budík.