Fénix 2 u soudu aneb co se odkrylo v druhém kole

https://www.eben.cz/images/stories/virtuemart/product/23-kladivko-urcene-pro-soudce-aukce-a-drazby-ak1tr.jpg

Ve dnech 1. a 3. července 2019 proběhla další stání u soudu v kauze Fénix 2. Předvoláno k výslechu bylo šest lídí a s napětím se očekávalo, co se bude dít. Divadelní představení tentokrát bylo poměrně krátké, ale zazněla řada zajímavých skutečností.

Hned z kraje nás zaskočila zpráva, že svědek v pozici tzv. poškozeného se nedostavil. Kdo, by se ale obával, že nepřítomnost Vladimíra Krulce je důsledkem toho, že se mu něco zlého přihodilo, toho můžeme uklidnit. On si prostě jen nepřevzal písemné předvolání k soudu. Není se však vlastně čemu divit. Člověk, který okrádá zaměstnance i zákazníky, vyhrožuje, zastrašuje a lže, ten má důvod obávat se vyzvednout si korespondenci od soudu. Hrozí mu totiž, že by šlo o předvolání, kde nebude v pozici “poškozeného”, ale obviněného.

Došlo ale i na jiné “závažné” skutečnosti. Například na to, že další svědci jsou k některým z obviněných v kamarádském vztahu. Skandál? A co teprve situace, kdy jedna svědkyně přiznala, že s Lukášem Borlem organizovala dětské dny, vyráběla podzimní koláže a sbírala léčivé bylyny. A nejen to! Ona se netajila ani tím, že pomáhala korekturovat písemné pozvánky na tyto akce, které pak byly publikovány na různých webech.

No, zaznělo opravdu mnoho silných výpovědí. Nechme se překvapit zda je soudkyně dokáže obratně použít k prokázání tvrzení o vydírání i podpoře a propagaci Sítě revolučních buněk.