Svobodu slovům!, vzkazuje OAF ze severu Moravy

Další kolo politického procesu s názvem Fénix nenechalo lhostejné ani členy/ky a sympatizanty/ky OAF, kteří stíhaným anarchistům vyjádřili ve Frýdku-Místku podporu pomocí solidárního transparentu.

O pár dní později se konala další akce před budovou soudu, kde anarchisté vyvěsili transparent a rozdávali zaměstnancům soudu letáky vysvětlující okolnosti kauzy Fénix. Leták byl zkrácenou verzí článku, který jsme již publikovali na našem webu. Ihned po rozbalení transparentu vyběhla z budovy ochranka:

Co tady děláte!? Co to má znamenat?

Chceme touto akcí upozornit na politické procesy vůči anarchistům, kteří mají právě dnes v Mostě soud,“ vysvětlili jsme.

A nemůžete tu akci udělat jinde?“

Ne, budova soudu má svou symboliku.“

Aha… a co máme udělat, abyste odsud odešli?“

Nic, za půl hodiny odejdeme sami.“

A co tady hodláte dělat?“

Chceme se zeptat vašich zaměstnanců, co si myslí o práci svých kolegů. Jestli vůbec ví, že jejich kolegové soudci potírají svobodu slova. Nemáme v úmyslu tu nic demolovat, cíl této akce je informační.

Ok,“ nechala si ochranka vysvětlit náš záměr a zalezla do budovy, a tak jsme se mohli pustit do debaty s okolojdoucími. Zaměstnanci soudu samozřejmě o Fénixu téměř nic nevěděli, o to víc mělo smysl nabourat jejich ignoranci a alespoň je donutit se zamyslet, k jakému účelu jejich instituce vlastně slouží.

Solidární akce s obviněnými v kauze Fénix budou pokračovat i nadále. Víme moc dobře, že obětí může být každý z nás. Stačí se znelíbit a nějakou kauzu už policisté vykonstruují sami.

https://oafed.noblogs.org/post/2019/04/11/svobodu-slovum-vzkazuje-oaf-ze-severu-moravy/