BLACK BOOKS INFO PÁÁÁRTY 7.10.

Přijď v sobotu 7.10. do infáče Black Books na Kliniku. Nebudeš litovat, každý si vybere. Jídlo, promítání, diskuze a tance.

18:30 VEGE TORTILY od černý kuchyně s nezapomenutelnýma omáčkama

19:30 Promítání TROUBLE a diskuze: velice povedený 6. díl naší oblíbený TV show od kolektivu SubMedia na téma policejního přispůsobení našim taktikám a potlačení komunitního organizování

20:30 QUEER THE DANCE FLOOR: rádoby DJské queer edge duo známé proslulým setem, který odstartoval existenci BB se rozhodl vrátit na parket. Zapomeň na volby a na drogy, vem spartakiádní queer OUTFIT a všechny fellaz z hoodu a přijď.

No macho, no politicians, no dogs, no bullshit – all ages and genders welcome!

Anotace promítání: TRABLE 6 – Přizpůsobení a zničení: potlačení subvere a sociální válka

Fatální slabina státu je v jeho samotné konstrukce; moderní státy jsou neuvěřitelně složité a dynamické politické konstrukce, ovšem v jádru zůstávají tím, čím byly vždycky – mechanismem sociální organizace, zaměřené na usnadnění vykořisťování většiny pro výhodu menšiny. Bez aktivního nebo pasivního souhlasu, se pak taková menšina dostává do problémů.

Pro to, aby státy vysledovaly a vypořádaly se s hrozbami pro jejich autoritu, musí investovat obrovské množství času, energie a zdrojů do vědy sociální kontroly. Tato věda, které můžeme říkat protipovstalectví, není nic miň, než neustálá válka, vedena státy proti jejím obyvatelstvím. Jejich taktický repertoár je velmi široký: od násilí a tichých atentátů, k volbám, policejní komunitní kontrole a sponzorování pacifických neziskových organizací. Oni usilují o strategie typu „rozděl a panuj“, a spoléhají se na takové strukturální jevy jako nacionalismus, bílá nadřazenost, hetero-patriarchát, aby rozdmýchaly oheň reakce a donutili nás bojovat proti sobě navzájem.

Pokud chceme úspěšní ve svých snahách, je nezbytné chápat způsob, kterým nepřítel na nás nahlíží, a taktiky i strategie, které proti nám používají.

V tomto novém dílu Trouble, anarchistický media kolektiv sub.Media představí rozhovory s několika lidmi, kteří se podělí o vysvětlení některých hlavních principů protipovstalectví, a seznamí nás s historickými a současnými příklady, jak byly použity v akci.