komuniké: Narušení chodu 4 institucí v solidaritě s vězněným anarchistou hladovkářem Martinem Ignačákem

Následující vyjádření k subverzivně podpůrné akci nám přišlo dnes emailem. Akce, při které se nemohlo nikomu nic stát, ale mohla informovat mnoho lidí o situaci za zdmi věznice. Nikde jsme informaci o tomto náhlášení bomb nenašli, ale vzhledem k tomu, že buňce “Black June” šlo především o to, aby o jejich útoku bylo informováno, je pochopitelné, že se o něm nikde jinde nedočteme. Zejména přičteme-li fakt, že žádná média nezveřejnila ani informaci o Martinově hladovce. Zpráva je v původním znění:

komuniké: Narušení chodu 4 institucí v solidaritě s vězněným anarchistou hladovkářem Martinem Ignačákem

– Dnes odpoledne rozeslala buňka Black June médiím a policii zprávu o uložení nástražných výbušných zařízení na 4 místech v Praze. Konkrétně v budovách Vrchního soudu, Kriminalistického ústavu PČR, parlamentu a České televize. K žádnému výbuchu nedošlo ani nemělo dojít. Cílem oznámení byla snaha evakuacemi narušit chod institucí, které v těchto budovách koordinují svou zločinnost.

K celé události došlo v solidaritě s anarchistou Martinem Ignačákem. Ten 27. 5. 2016 zahájil v pankrácké vazební věznici protestní hladovku v reakci na rozhodnutí Vrchního soudu v Praze, který mu prodloužil pobyt ve vazbě. Martin Ignačák je obviněn z terorismu ve stádiu příprav. Přes rok je držen ve vazbě, a to navzdory tomu, že je obětí policejních agentů provokatérů. Navíc obžaloba dosud nepředložila žádné důkazy, kterými by prokázala pravdivost závažného obvinění. Celý proces celou dobu doprovází směs manipulace, lží, institucionální šikany a odepírání lidské důstojnosti.

Dnešní akce buňky Black June je reakcí na tento stav. Akcí byl dočasně narušen chod institucí, které se na něm podílejí. Kriminalistický ústav PČR iniciuje perzekuci anarchistů a jiných odpůrců organizovaného zločinu, kterým kapitalismus bezpochyby je. Parlament je pákou zákodárné moci, která instituce organizovaného zločinu ukotvuje v legislativním rámci. Soudy v celém tomto soukolí mají roli pacifikátora opozice. Posílají do vězení ty, co kapitalismu vzdorují a zastrašují ty, co o tom uvažují. No a masmédia v tom všem mají podpůrnou funkci propagandistické manipulace. Když legislativa, policie a soudy postihují anarchisty za jejich svobodomyslnou povahu, masmédia je vykreslují jako krvelačné teroristy aby přiživili všeobecnou atmosféru strachu. Když ale anarchista Martin Ignačák drží hladovku aby se domohl důstojnosti, pak o tom masmédia mlčí. Stejně jako mlčí o teroristických aktivitách státu, které neustále dopadají na naše hlavy.

Buňka Black June rozšířila poplašnou zprávu. Možná tím někomu nahnala strach z hrozby exploze, která se ale nekonala. Možná díky tomu někdo bude tuto akci považovat za terorismus. Ve skutečnosti se ale poplašnou zprávou podařilo narušit chod institucí, které používají teroristické metody zastrašování permanentně. Vydávají zákony, kterými nás drží v podřízené pozici. Terorizují každého, kdo tomu vzdoruje. Vězní, vydávají rozsudky, mlátí, vyhánějí, pokutují, vyhrožují a nahánějí strach při každém projevu nesouhlasu se stávajícím systémem vykořisťování a útlaku. Šíří dezinformace a zamlčují to důležité aby zachovali organizované zločiny státu v pohybu. Buňka Black June se svou akcí pokusila tento pohyb alespoň dočasně a symbolicky narušit. Martin Ignačák drží hladovku ve které mu jde o život. Proto se ze všech sil snažíme zviditelnit jeho situaci a tlačit na ty, co ho do ní dostali.

– buňka Black June (1. 6. 2016)