Report z Hlukové Demonstrace na Pankráci

raw_mini

I přes nepříznivé, sychravé počasí a relativně malou propagaci, na včerejší (28. února) akci – hlukovou demonstraci, dorazilo k pankrácké věznici bezmála dvacet lidí. Při těchto setkáních není počet tolik důležitý, jako to, že jste slyšet, vidět nebo ideálně oboje.

Oba donesené megafony chvilku protestovaly, ale nakonec se je podařilo spustit oba dva. Společně se skandovala hesla „Naší zbraní je solidarita!“, „Touhu po svobodě represe nezastaví!“, „Svobodu všem politickým vězňům!“ a zaznělo pár slov přímo pro Martina.

Svojí přítomností nás „poctil“ samotný kapitán Kavka, kterého „levicový teroristé“ dobře znají. Stejně jako on, i ostatní přítomní policajti měli plné ruce kamer. Kdybychom k nim neměli tolik antagonistický přístup, věříme, že bychom se dohodli na nastříhání nějakého toho videa. Ale s policií se nemluví!

Akce netrvala dlouho, ale téměř po celou dobu byla hlasitá, jak to jen v takovém počtu lidí, v dešti a zimě jde.

Jak už jsme několikrát psali, tento typ podpůrné akce se dá naplánovat naprosto spontánně i ve velice malé skupině přátel. Pro vězně je podpora přes zeď hodně důležitá a jak nejen Martin několikrát podotkl, pozdravy z venku uvnitř rezonují a pozdvihnou ducha a náladu.