“Zakázaný web” GreenAction opět na síti

Skvělá zpráva! Oblíbený informační portál, zabívající se radikální ekologií do hloubky, green-anarchism, osvobození zvířat, anti-civ a dalšími podobnými tématy je zpět! Green Action se nikdy nebála informovat o akcích bez cenzury a webové stránky obsahovaly a znovu obsahují širokou škálu témat. Můžeme se tedy znovu těšit na příspěvky informačního charakteru, manuály, i teoretické a analytické texty. Autor/ka úvodního článku po znovuzrození “Zelené Akce” (greenaction.cz byla shozena policií při raziích při “Fenix nacht”) zvolil/a argumentaci opírající se o platné zákony. Je velice povzbuzující vidět lidi na naší straně, kterým se povede “porazit” policii a tzv. justici jejich vlastními nástroji. Po množství energie, kterou Tomáš Z. vynaléžil, není divu, že článek je napsaný v této rovině. Sami si dovedeme představit, jak ÚOOZ nemá radost z toho, že z megalomanského zásahu proti Tomášovi Z. se stal velký debakl, který se otočil proti nim. Každopádně zákony ne vždy budou (většinou nejsou) na straně legitimity, naopak ta jde často v rozporu s legalitou a myslíme si, že spolehát se na tuto kartu není úplně takticky ani politicky rozumné (více o legalitě vs legitimitě v zajímavém článku zde). Doufejme, že až se zákony změní a nebudou tolik shovívavé k obsahu Green Action, k prohlášením ALF, ARM, SRB atd., nebo přijdou chvíle, kdy se obsah dostane mimo zákon, potažmo Tomáš Z. a ostatní z redakce, Green Action dostojí svému PS: “Špatné zákony samozřejmě porušovat budem”. Green Action má rozhodndě naší podporu a bude jí mít i ve chvíli, kdy bude postavená mimo zákon!

Vážení přátelé ještě než našemu redaktorovi Tomáši Z. vrátí policie lup, který nakradla během kontroverzní akce Fénix, chtěli bychom GreenAction alespoň provizorně umístit na web. Zálohu tohoto informačního portálu jmenovaný spolupracovník na žádném svém elektornickém nosiči nevlastnil, takže ho policie logicky při domovní prohlídce nemohla nalézt.

Obsah stránky je krom obrázků kompletní a to včetně všech kontroverzních textů, které byly policii tnem v oku. Publikovat texty a využívat své právo informovat není žádným trestným činem, proto je logické, že bude redakce dle časových možností svých práv nadále využívat. Nepřátelé svobody slova z řad Městského státního zastupitelství v Praze (JUDr. Vladimír Pazourek) a vedoucí Odboru teroristů a extremistů ÚOOZ SKPV (plk. Ing. Jiří Dreksler) nesmí dostat žádnou šanci potlačovat svobodu slova, kterou hájíme. Provozovatel webu GreenAction v minulosti vždy, když byl upozroněn, nezákoný obsah umístěný třetími osobami dle zákona neprodleně smazal. U prohlášení SRB, ARM a ALF nikdy nebyl nikým upozorněn na skutečnost, že se na webu nachází nezákonný obsah. Navíc výsledek odborných posudků JUDr. Mgr. Štěpána Výborného nechtějí šlachtovo nemehla zveřejnit. Není tudíž žádný důvod provádět jakoukoliv autocenzuru. Co není zákonem zakázané je povolené a na svých zákoných právech pochopitelně trvat musíme. Jednou by nám mohli zakázat chodit třeba do kina nebo na koncerty, jenom protože se to nějakému fízlovi nelíbí. Redakci nezastraší ani výhrůžka dalšími domovními prohlídkami, jejichž povolení by policie opět získat manipulací s důkazy. Klidně přijďte, naleznete jen další žalobu.

Redakční spolupracovník Tomáš Z. byl předvolán k podání vysvětlení za účelem “vrácení zajištěných věcí” v 8:00 hodin ve čtvrtek 11. února 2016 na policejní oddělení na adrese Na Perštýně 11 v Praze. Podrobnosti o navrácení věcí může zatím podat kapitán Lukáš Kořínek (ÚOOZ SKPV) na telefonu 603 565 124. Pokud je nám známo předvolaný se ze závažných důvodů omluví dostavit a požádá o náhradní termín. Zda policie lup vrátí a vyslyší Tomášovu nedávnou výzvu směřovanou policii, ve které žádal o kopii elektronických dat z důvodu “pokračování v činnosti”, zatím nevíme. Každopádně my můžeme v činnosti pokračovat i bez jejich přispění. Více aktivní v redakční činnosti budem pouze v případě, že nás sami podpoříte svou tvorbou a budete aktivně participovat. Kontaktovat nás můžete na emailu: greenaction (a v kroužku) riseup.net

Nakonec ta nejdůležitější otázka: Podplukovníku Karle Doležale, podplukovníku Zlato Palfiová, kapitáne Martine Bartoši a kapitáne Jaroslave Kordulo hledali jste při domovní prohlídce u našeho spolupracovníka toto: GREENACTION.NOBLOGS.ORG ?? My vám to v této podobě poskytnem dobrovolně.

Za šíření této zprávy děkuje redakce GreenAction

P.S. Špatné zákony samozřejmě porušovat budem :-)